Múzeumpedagógia a 21. században

b_150_100_16777215_00_images_kassa-szerencs.pngA kassai Kelet-szlovákiai Múzeum és a szerencsi Zempléni Múzeum együttműködésében megvalósuló „Határtalan örökségünk – a szerencsi Rákóczi-vár és a kassai Rodostó-ház” című projekt nyári programjai közül kiemelkedik az a két találkozó, amelyek során a 21. századi múzeumpedagógia fejlődési lehetőségeit tekintettük át.

Eredetileg személyes, mostani kifejezéssel jelenléti találkozókat terveztünk, de jelen körülmények között inkább az online formát választottuk. Első alkalommal Gócsáné dr. Móró Csilla mutatta be a tápiószelei Blaskovich Múzeum kiemelkedően magas színvonalú oktatási tevékenységét. A második workshopon a szerencsi múzeum igazgatója, Majoros Judit tartott előadást „Modern múzeumi ismeretátadás a 21. században" címmel.

Mindkét alkalommal volt lehetőség az előadóktól kérdezni, és ezzel a részt vevők éltek is, így hasznos tapasztalatcsere lett a beszélgetés eredménye.

Reméljük, a jövőben lesz alkalom a személyes találkozásra is!