Korlátozottan, de ismét látogathatóak vagyunk!

Május 4-től a Zempléni Múzeum – a jogszabályokat betartva, korlátozottan - ismét fogad látogatókat.
Tájékoztatjuk látogatóinkat, hogy az 194/2021. (IV. 26.) Korm. rendelet alapján csak a koronavírus ellen védett személyek, illetőleg az ő felügyeletük alatt lévő tizennyolcadik életévét be nem töltött személyek látogathatják a múzeumot.
Koronavírus ellen védett személy az, aki ezt a koronavírus elleni védettség igazolásáról szóló 60/2021. (II. 12.) Korm. rendelet szerinti hatósági igazolvány, azaz védettségi igazolvány bemutatásával igazolja.
A rendelkezések értelmében a múzeum köteles felhívni a látogatókat a koronavírus elleni védettség, illetőleg kiskorú esetén az életkora igazolására, melyet a látogató a védettségi igazolvány bemutatása mellett a személyazonosság igazolására alkalmas hatósági igazolvány (személyi igazolvány, útlevél, jogosítvány) felmutatásával igazolhat.
A fenti igazolás hiányában a múzeum köteles megakadályozni a látogatás megkezdését.
A múzeum egyelőre látogatói csoportokat nem fogadhat.

© 2019 Zempléni Múzeum. All Rights Reserved.