A múzeumi és könyvtári fejlesztések mindenkinek EFOP 3.3.3.-VEKOP-2016-16-00001 elnevezésű projekt során a Zempléni Múzeum létrehozta a Digimúzeum elnevezésű foglalkozás sorozatot. Ennek során a tanulók részletesen megismerték a múzeum két különleges gyűjteményét, a képeslapokat és az ex libriseket, valamint részt vettek ezeknek a feldolgozásában és digitalizálásában és maguk is készíthettek különböző technikákkal képeslapot és exlibrist.

A foglalkozás sorozat egy kiállítással zárult számukra, amelyhez a kiállítási anyagot is maguk válogatták és a múzeumi szakemberek segítségével digitalizálták, majd reprodukciót készítettek róla és maguk állították és ragasztották fel az így előkészített anyagot és az általuk elkészített műveket is.

A kiálltás 2017.12.15-én került megnyitásra a Bolyai János Katolikus Általános Iskola aulájában.

A kiállítás az alábbi tanulók és pedagógusok munkáinak köszönhetően jött létre:

• Alsótagozat: Bodnár Nikoletta tanárnő

Asztalos Virág, Bárány Barbara, Farkas Boglárka, Fehér Viktória, Halász Henrietta, Horváth Boglárka, Kanalas Patrik, Kapuvári Vivien, Kovács Zsófia, Krisztián Lilien, Krisztián Vivien, Sztankovics Lara, Tóth Péter, Tóth Tímea

• Felsőtagozat: Lakatos Marianna tanárnő

Benes Gergő, Bodosi Emília, Dékány Julianna, Elek Orsolya, Fekete Veronika, Gecse Jázmin, Krisztián Milán, Lakatos Lívia, Lénárt Balázs, Sashalmi Vanda, Takács Jázmin Tiara, Tóth Virág, Tőkés Bence, Zahuczki Zsuzsanna, Zselenkó Réka

Köszönjük az együttműködést az iskola igazgatójának, Gaszperné Tilman Edinának.