2013. január 1-jétől a Zempléni Múzeum Szerencs Város Önkormányzatának fenntartásába került. Az intézménynek ekkor öt alkalmazottja volt. A múzeum az átvételkor új feladatot is kapott, a Szerencsi Cukormúzeum működtetését. Az alkalmazotti létszám azonban nem volt elegendő két intézmény ellátására, így sor került a munkakörök átszervezésére és a bővítésre is. Az adminisztrátori munkakör megszűnt, ehelyett  2013 júliusától Domán Ágnes múzeumpedagógus-rendezvényszervező dolgozik az intézményben. 2014-ben a Cukormúzeum története során először minisztériumi fenntartási támogatást is kapott, így lehetőség nyílt Turbucz Péter tárlatvezető-segédmuzeológus, és Molnár Gergő múzeumpedagógus-informatikus felvételére is. Az új  munkatársak korábban a közmunkaprogramban vettek részt, itt bizonyították alkalmasságukat a múzeumi munkakörök betöltésére.