2014. április 24-én megnyílt a Zempléni Múzeum és a Szerencsi Hírek közös kiállítása Szerencs várossá nyilvánításának harmincadik évfordulója alkalmából. A Szerencsi Hírek újság több ezer darabból álló fotóarchívummal rendelkezik, amelynek rendezése, feldolgozása elkezdődött a Zempléni Múzeum munkatársainak együttműködésével. Ez a rendkívül érdekes anyag szemléletesen  bemutatja városunk változását, fejlődését az elmúlt harminc évben. Szerencs a középkor folyamán évszázadokig mezővárosi ranggal büszkélkedhetett, de ezt 1871-től elveszítette. 1984-ben avatták újra várossá a települést. Az azóta eltelt harminc esztendő történésit idézi fel a kiállítást, hangsúlyt helyezve a városi funkciók, központi szerep erősödésének bemutatásra. Sok ismerős arcot fedezhetünk fel a fotókon, melyek megörökítették a város ünnepeit és hétköznapjait.