A Zempléni Múzeumban hosszú évek óta, 2000-től folyik az a munka, amely a gyűjtemények digitális feldolgozását és internetes publikálását tűzte ki célul. Jelentős előrelépés akkor történt e téren, amikor az Arcanum Adatbázis Kft-vel  együttműködve létrejött az országos múzeumi digitális képeslap-katalógus, amely az ország közgyűjteményeiben található dokumentumokat gyűjti össze és rendezi egy egységes adatbázisba. A program projektgazdája és legnagyobb adatszolgáltatója  a Zempléni Múzeum. Az Arcanum cég honlapjáról már évek óta elérhető adatbázis 2014. április végén megújult, új szolgáltatásokkal  bővült. (A digitális képeslap-katalógus itt érhető el.) Terveink szerint a Zempléni Múzeum anyaga hamarosan az Europeana, az Európai Digitális Könyvtár oldalait is gazdagítani fogja.